Aktualności


36.edycja - 17-19.11.2023

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W AFF-ERZE?
Edukacja filmowa to nasza pasja! Po raz kolejny zapraszamy do Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy na AFF-Erę Filmową. Przed nami intensywny weekend w dniach 17-19 listopada 2023, podczas którego z uwagą oglądać będziemy świetne filmy polskie i zagraniczne, wysłuchamy mądrych wystąpień filmoznawców, z zaangażowaniem uczestniczyć będziemy w warsztatach, rozmawiać ze sobą, uczyć się i – mamy taką nadzieję – dobrze się bawić.
Nasze przedsięwzięcie adresujemy w szczególności do uczniów szkół ponadpodstawowych. Grupom zorganizowanym zapewniamy nocleg i wyżywienie w Internacie Zespołu Szkół Elektronicznych. Wszystkie koszty pobytu na AFF-Erze zawarte są w opłacie akredytacyjnej, która w tym roku wynosi 230 zł. Impreza została wyróżniona tytułem Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej oraz Bydgoskim Grantem Oświatowym. Każda AFF-Era przebiega pod innym hasłem. W 2022 roku, w którym odbyły się aż dwie edycje, były to „Artysta, sztuka i kicz” oraz „Ucieczki i podróże”. Wcześniej AFF-Erowicze oglądali filmy i rozmawiali m.in. o przyjaźni, motywach żydowskich, latach 30., miłości, kinie grozy, kulturze latynoamerykańskiej czy autorytetach.

A co zaplanowaliśmy na rok 2023? Wolność – to temat nadchodzącej odsłony AFF-Ery Filmowej. Kino opowiada o wolności, walce o nią, jej poszukiwaniu i utracie w sposób bardzo złożony i różnorodny. AFF-Era pozwoli postawić młodym ludziom ważne i aktualne pytania o otaczającą ich rzeczywistość, pragnienia, ale też obawy i obowiązki. W ten sposób program naszego wydarzenia odzwierciedlać będzie istotne kwestie społeczne, etyczne, pokoleniowe i kulturowe. Wolność jest motywem wielokrotnie podejmowany przez filmowców polskich i zagranicznych, a dzięki rozlicznym kontekstom historycznym, filozoficznym i literackim stanowić będzie znakomite uzupełnienie i rozwinięcie treści obecnych w podstawie programowej języka polskiego, ale też zajęć z filozofii, wiedzy o kulturze, godziny wychowawczej czy historii.

Informacje szczegółowe.

aktualizacja 13.09.2023   ©  Pałac Młodzieży